Alumni Association Life Members

NameYearCollegeDivision
Stephanie Weber2014Crown CollegeEngineering
Hector Medina2014Stevenson CollegeEngineering
Sangeetha Mandyam-Komar2014Crown CollegeEngineering
Michael Baptist2014Merrill CollegeEngineering
Scott Pollack2014Crown CollegeEngineering
Jason Johnston2013College TenEngineering
Cameron Chapman2013Crown CollegeEngineering
George Weickhardt2013College EightEngineering
Nicole Rusk2013Kresge CollegeEngineering
William Pacini2013Crown CollegeEngineering
Ranjan Sarpangala Venkatesh2013Graduate DivisionEngineering
Ryan Andonian2012College NineEngineering
Simranjit Gill2011Crown CollegeEngineering
Jerroyd Moore2011Cowell CollegeEngineering
Stephanie Schnack2010Porter CollegeEngineering
Benjamin Sangster2010Stevenson CollegeEngineering
Spencer Matteson2010Crown CollegeEngineering
Diane Pederson2010Merrill CollegeEngineering
Joe Mendes2010College TenEngineering
Donald Simpson2010Kresge CollegeEngineering
Victor Madrigal2009Crown CollegeEngineering
Mikhail Nasledov2009Kresge CollegeEngineering
Ian Rogren2009Merrill CollegeEngineering
Corey Brennan2009College NineEngineering
Kailey Oppenheim2009Cowell CollegeEngineering
Laura Stelzner2009Crown CollegeEngineering
Matthew Thrailkill2009College NineEngineering
Walter Condley2009Graduate DivisionEngineering
George Martinez-McKinney2008Kresge CollegeEngineering
Erik Pasternak2008Stevenson CollegeEngineering
Andrew Kistler2007Not ApplicableEngineering
Patrick Auld2007Crown CollegeEngineering
Mitchell Paulsen2006Crown CollegeEngineering
Devin Kelly-Sneed2006Crown CollegeEngineering
Miriam Bellows2006Graduate DivisionEngineering
Tristan Willy2006Crown CollegeEngineering
John Sosa-Trustham2006Kresge CollegeEngineering
Miwako Kimura2006Oakes CollegeEngineering
Todd Nagengast2006Kresge CollegeEngineering
Devan Peebles2005College EightEngineering
Eric Kirkpatrick2005Oakes CollegeEngineering
Thomas Duerig2005Stevenson CollegeEngineering
Duncan Miller2005Crown CollegeEngineering
Sukhman Bal2005Stevenson CollegeEngineering
Ben McIntosh2005Cowell CollegeEngineering
Cyrus Semnani2005College EightEngineering
Yevgeniy Mirkin2005Graduate DivisionEngineering
Marcia Soriano2005Kresge CollegeEngineering
Andrew Reagan2005Crown CollegeEngineering
Rajya Hari2005Graduate DivisionEngineering
Sheng Saechao2004College EightEngineering
Madoc Tsang2004Crown CollegeEngineering
Christopher Chu2004Oakes CollegeEngineering
Justin Hogan2004Crown CollegeEngineering
Yu Leung2004College EightEngineering
Jason Brody-Stewart-Stroeh2004Porter CollegeEngineering
Elisa Huang2004Oakes CollegeEngineering
Yu Wang2004Graduate DivisionEngineering
Daniel Keller2004Graduate DivisionEngineering
Thomas Tabanao2004Porter CollegeEngineering
Nico Hailey2004Kresge CollegeEngineering
David Pease2003Graduate DivisionEngineering
Jeremy Stolarz2003Stevenson CollegeEngineering
Nicholas Rodriguez2003Crown CollegeEngineering
Kannan Goundan2003College NineEngineering
Ian Turner2003College NineEngineering
Joseph Chang2003Crown CollegeEngineering
Benjamin Stassart2003College NineEngineering
Thomas Belote2003Merrill CollegeEngineering
Daryl Thomas2003Graduate DivisionEngineering
Noel Chotia2003Crown CollegeEngineering
Jenner Balagot2002Oakes CollegeEngineering
Randolph Chiu2002Crown CollegeEngineering
Darrell Ross2002Cowell CollegeEngineering
Brian Lee2002College EightEngineering
Eric Perlman2002Crown CollegeEngineering
Matthew Shapiro2002Cowell CollegeEngineering
Gwen Lynch2002Cowell CollegeEngineering
Danny Huang2002Crown CollegeEngineering
Doug Coker2002Crown CollegeEngineering
Michael Fahmie2002Graduate DivisionEngineering
Daniel Steinbock2002Porter CollegeEngineering
Steve Huntsberry2002Graduate DivisionEngineering
Jonathan Stauduhar2001Oakes CollegeEngineering
Geoffrey Harvey2001Graduate DivisionEngineering
Amie Tornincasa2001Cowell CollegeEngineering
Suzanne Garcia2001Cowell CollegeEngineering
Jeffrey Lorenzen2001Crown CollegeEngineering
Lawrence Johnson2001Cowell CollegeEngineering
Nikolai Faaland2001Cowell CollegeEngineering
Mei-Yin Lei2001College EightEngineering
Matthew Heacock2001College EightEngineering
Nicholas Marchi2001Oakes CollegeEngineering
Gina Marzo2001Cowell CollegeEngineering
Jeffery Crook2001Crown CollegeEngineering
Sean Carroll2001Crown CollegeEngineering
William Beall2000Porter CollegeEngineering
Tola Dalton2000Cowell CollegeEngineering
Leslie Grate2000Graduate DivisionEngineering
Melissa Cline2000Graduate DivisionEngineering
Gopala Walker2000Cowell CollegeEngineering
Randal Burns2000Graduate DivisionEngineering
Jennifer Leech2000Stevenson CollegeEngineering
Rose Wahlin2000Stevenson CollegeEngineering
Zachary Peterson2000Crown CollegeEngineering
Bryce Edwards2000Crown CollegeEngineering
Noah Fleck2000Merrill CollegeEngineering
Clarke Steinback1999Graduate DivisionEngineering
Michael Muse1999Merrill CollegeEngineering
Vincent Renner1999Merrill CollegeEngineering
Thyne Richards1999Crown CollegeEngineering
Sarah Fleming1999Cowell CollegeEngineering
Jonathan Soriano1998Oakes CollegeEngineering
Elizabeth McAuley1998Crown CollegeEngineering
Susan Prestage1998Stevenson CollegeEngineering
Eric Thorne1998Graduate DivisionEngineering
Andrew Schwabecher1998Stevenson CollegeEngineering
Brent Thorington1998College EightEngineering
William Adler1998Stevenson CollegeEngineering
Filemon Ong1998Oakes CollegeEngineering
Ellen Venable1998Stevenson CollegeEngineering
Peter Hutkins1998Cowell CollegeEngineering
Takayuki Kaiso1998Graduate DivisionEngineering
Theresa Dayog1998Cowell CollegeEngineering
Laixin Zhou1998Graduate DivisionEngineering
Jason Zien1997Graduate DivisionEngineering
Edward Lee1997Crown CollegeEngineering
KuanFu Chang1997Cowell CollegeEngineering
Weikai Sun1997Graduate DivisionEngineering
Donald Harlor1997Stevenson CollegeEngineering
Srividya Ananthanarayanan1997Graduate DivisionEngineering
Mark Yoshinaka1997Crown CollegeEngineering
Duane Strong1997Crown CollegeEngineering
Bhroam Mann1997Porter CollegeEngineering
Michael Kock1997Crown CollegeEngineering
Jose Ramos1996Kresge CollegeEngineering
Jasvinder Sandhu1996Porter CollegeEngineering
Raksas Hang1996Graduate DivisionEngineering
Theodore Goodman1996Graduate DivisionEngineering
David Cook1995Cowell CollegeEngineering
Daniel Galpin1995Crown CollegeEngineering
Cristina Weir1995Cowell CollegeEngineering
Asher Siddiqui1995College EightEngineering
Matthew Lawrence1995Crown CollegeEngineering
Adam Paul1995Kresge CollegeEngineering
Jimmy Chan1995Crown CollegeEngineering
Ly Yang1995Crown CollegeEngineering
Dan Zivkovic1995Merrill CollegeEngineering
Michael Jimenez1995College EightEngineering
Erika Klein1995Cowell CollegeEngineering
Thomas Oh1995Oakes CollegeEngineering
Chris Haidinyak1995Kresge CollegeEngineering
Hans Peter Dommel1995Graduate DivisionEngineering
Linda Sinkovic1995Crown CollegeEngineering
Steven Cogorno1995Merrill CollegeEngineering
Daniel Jalkut1995Stevenson CollegeEngineering
Joseph Finete1994Oakes CollegeEngineering
Pui Mak1994Kresge CollegeEngineering
Soren Soe1994Graduate DivisionEngineering
Koji Amakawa1994Graduate DivisionEngineering
Kelsey Schwind1994Crown CollegeEngineering
Derek Cheng1994Oakes CollegeEngineering
Andrew Davis1994Crown CollegeEngineering
Abdelillah Asraoui1994Cowell CollegeEngineering
Marcus Ervin1994Stevenson CollegeEngineering
Sheree Ervin1994Merrill CollegeEngineering
Joel Darnauer1994Graduate DivisionEngineering
Thomas Geocaris1994Stevenson CollegeEngineering
Linda Begley1994Crown CollegeEngineering
Catherine Wilson1994Crown CollegeEngineering
Oi-Ching Yeung1994Oakes CollegeEngineering
Steve Hodges1994Kresge CollegeEngineering
David Butler1994Stevenson CollegeEngineering
Hugo Calendar1993Crown CollegeEngineering
Jonathan Granrose1993Cowell CollegeEngineering
Eric Lechner1993Porter CollegeEngineering
Thanh Lim1993Oakes CollegeEngineering
James Lucky1993Crown CollegeEngineering
David Schreiber1993Oakes CollegeEngineering
Kerstin Ericsson Demos1993College EightEngineering
Angelika Leventhal1993Merrill CollegeEngineering
Alan Johnson1993Cowell CollegeEngineering
James Rodden1993Crown CollegeEngineering
Kyle Smith1993Graduate DivisionEngineering
Stephen King1993Crown CollegeEngineering
Judith Challinger1993Graduate DivisionEngineering
Kathleen LeBlanc1993College EightEngineering
Adam Edlavitch1993Porter CollegeEngineering
Michael Berman1992Cowell CollegeEngineering
Jerremy Holland1992Kresge CollegeEngineering
John Thornton1992College EightEngineering
Douglas Jones1992Cowell CollegeEngineering
Calico Cook1992Porter CollegeEngineering
Kevin Arnold1992Oakes CollegeEngineering
Nitin Ganatra1992Kresge CollegeEngineering
Raymond Suliteanu1992Kresge CollegeEngineering
Neal Krawetz1992Porter CollegeEngineering
Brian Green1992Stevenson CollegeEngineering
Andrew Harris1992Cowell CollegeEngineering
Aaron Ferrucci1992Stevenson CollegeEngineering
David Lundbom1992Crown CollegeEngineering
Carol LePage1992Graduate DivisionEngineering
Maurice Osser1992Graduate DivisionEngineering
Vikram Sahai1992Graduate DivisionEngineering
Wonha Chon1991Stevenson CollegeEngineering
Edward Crump1991Oakes CollegeEngineering
Phuong Hoang1991Cowell CollegeEngineering
Klaus Krull1991Crown CollegeEngineering
Michael Riepe1991Oakes CollegeEngineering
Mia Whitfield1991Crown CollegeEngineering
Richard Coffin1991Porter CollegeEngineering
Fredrick Louie1991College EightEngineering
Mark Wedel1991Crown CollegeEngineering
Donovan Fong1991Graduate DivisionEngineering
Cesar Callao1991Porter CollegeEngineering
Geoffrey Scott1991Kresge CollegeEngineering
Teala Spitzbarth1991Crown CollegeEngineering
Leslie Bixenmann1991Cowell CollegeEngineering
Scott Neal1991College EightEngineering
Kevin MacDonell1991Cowell CollegeEngineering
Brian Gindek1990Oakes CollegeEngineering
Giulia Pagallo1990Graduate DivisionEngineering
Arthur Pong1990Kresge CollegeEngineering
Timothy Tai1990College EightEngineering
Eric Hewitt1990Cowell CollegeEngineering
Aleksandar Milosavljevic1990Graduate DivisionEngineering
Jeffrey Thomas1990Crown CollegeEngineering
Douglas Wong1990Porter CollegeEngineering
Alvin Leung1990College EightEngineering
Jane Uyematsu1990Kresge CollegeEngineering
John Alexander1990Merrill CollegeEngineering
John Bonesio1990College EightEngineering
Erik Brady1989Crown CollegeEngineering
Kathleen Caffall1989Crown CollegeEngineering
Richard Kimberly1989Crown CollegeEngineering
Martin Kruckenberg1989Oakes CollegeEngineering
Randal Kuramoto1989Kresge CollegeEngineering
Andrew Lenz1989Cowell CollegeEngineering
Curt Miyashiro1989Cowell CollegeEngineering
Kirk Strong1989Cowell CollegeEngineering
Daniel Tan1989Merrill CollegeEngineering
John Weeks1989Crown CollegeEngineering
Fran Zandonella1989Kresge CollegeEngineering
Ken Kunishige1989Cowell CollegeEngineering
Yuan-Yuan Tien1989Cowell CollegeEngineering
James VanVerth1989College EightEngineering
Jackson Kong1989Cowell CollegeEngineering
Alexander Frantz1989Cowell CollegeEngineering
Hayssam Balach1989Cowell CollegeEngineering
Donald Terry1989College EightEngineering
Kevin Cheung1988Oakes CollegeEngineering
Laurence Gilliam1988Graduate DivisionEngineering
Mark Houghton1988Crown CollegeEngineering
Hsuan-Chung Lee1988College EightEngineering
Andrew Naito1988Oakes CollegeEngineering
James Schnitter1988Crown CollegeEngineering
Carl Steiner1988Crown CollegeEngineering
Andrew Thurber1988College EightEngineering
David Wood1988Cowell CollegeEngineering
Michael Brenner1987College EightEngineering
Edward Heyl1987Crown CollegeEngineering
Robert Martinson1987Cowell CollegeEngineering
Michael McKay1987Crown CollegeEngineering
Peter Robinson1987Merrill CollegeEngineering
Jenny Wirtschafter1987Crown CollegeEngineering
Deanna Hohn1987College EightEngineering
Mark Price1987Cowell CollegeEngineering
Jonathan Stern1986Stevenson CollegeEngineering
Dennis Choy1986Merrill CollegeEngineering
David Davison1986Porter CollegeEngineering
Calvin Hui1986Crown CollegeEngineering
Daniel Jay1986Stevenson CollegeEngineering
Mitzi Kim-Seo1986Crown CollegeEngineering
Jordan Dea-Mattson1986Crown CollegeEngineering
Toh-Miang Ng1986Stevenson CollegeEngineering
Ikue Pollak1986College EightEngineering
Charles Stein1986Crown CollegeEngineering
Daryl Odnert1985Kresge CollegeEngineering
Timothy Garlick1985Stevenson CollegeEngineering
Steve Williamson1985College EightEngineering
Gwyn Kelly1985Porter CollegeEngineering
Chung Wong1985Crown CollegeEngineering
Brian Raney1985Graduate DivisionEngineering
Donna Lew1985Merrill CollegeEngineering
Daniel Heller1985Graduate DivisionEngineering
Michael Dove1985Porter CollegeEngineering
Robert Gilles1985Oakes CollegeEngineering
David Parrs1985Stevenson CollegeEngineering
Diane Nielsen1985Porter CollegeEngineering
Edwin James-Beckham1985Oakes CollegeEngineering
Jim Karpe1985College EightEngineering
Jeremy Higdon1984Merrill CollegeEngineering
Lowell Schneider1984Merrill CollegeEngineering
Mary Ingraham1984College EightEngineering
David Bernard1984Crown CollegeEngineering
Dawn Eglinton1984College EightEngineering
Benjamin White1984Oakes CollegeEngineering
Karl Meyer1984Merrill CollegeEngineering
Keimpe Bronkhorst1984Porter CollegeEngineering
Martin Cohen1984Cowell CollegeEngineering
Scott Neugroschl1984Crown CollegeEngineering
George WinterSun1984Graduate DivisionEngineering
Theodore Goldstein1983Stevenson CollegeEngineering
Beverly Crair1983Stevenson CollegeEngineering
Jack Carter1983College EightEngineering
Peter Kellogg-Smith1983Merrill CollegeEngineering
Mark Peek1983Merrill CollegeEngineering
Thomas Werle1983Crown CollegeEngineering
Ramona Stine1983Crown CollegeEngineering
Thomas Mardirosian1983Oakes CollegeEngineering
Christopher Schulz1983Crown CollegeEngineering
David Saffren1983Stevenson CollegeEngineering
Jamal El-Abd1983Stevenson CollegeEngineering
Roger Wellington-Oguri1983Graduate DivisionEngineering
Frank Remus1983Crown CollegeEngineering
Dennis Heher1982Merrill CollegeEngineering
David Worden1982Crown CollegeEngineering
Pilar Marroquin1982Oakes CollegeEngineering
Robert Ramer1982College EightEngineering
Matthew Covey1982Crown CollegeEngineering
Sharon Baez1982Merrill CollegeEngineering
Patricia Hathaway1982Merrill CollegeEngineering
James Good1982College EightEngineering
Michael Jalkut1982Porter CollegeEngineering
Andrew Schloss1982Crown CollegeEngineering
Thomas Pennello1982Graduate DivisionEngineering
Alan Madsen1982College EightEngineering
Barbara Hunt1982Stevenson CollegeEngineering
Adrienne Othon1982Crown CollegeEngineering
Stephen Barton1982Merrill CollegeEngineering
Brian Blum1982Stevenson CollegeEngineering
Terry Holland1982Crown CollegeEngineering
Darrell Miller1981Crown CollegeEngineering
Terry Braschi1981Oakes CollegeEngineering
Gregory Danforth1981Crown CollegeEngineering
Robert Medwick1981Crown CollegeEngineering
James Andrews1980Cowell CollegeEngineering
Steven McCollough1980Kresge CollegeEngineering
Kenneth Friedenbach1980Stevenson CollegeEngineering
Daniel Horovitz1979Kresge CollegeEngineering
Thomas Spuhler1979Crown CollegeEngineering
John Lee1979Oakes CollegeEngineering
Gary Hillerson1979College EightEngineering
Richard U'Ren1979Cowell CollegeEngineering
Deborah Rennels Salkind1978College EightEngineering
H. Douglas Huskey1978Cowell CollegeEngineering
Fred Griffith1977Cowell CollegeEngineering
Frank Frazier1977Kresge CollegeEngineering
Sally Archambault1977Crown CollegeEngineering
David Cohan1976Crown CollegeEngineering
Bill Fitler1976Crown CollegeEngineering
Paul Iddings1976Cowell CollegeEngineering
Robert Blumberg1976Cowell CollegeEngineering
Mark Grossman1975Stevenson CollegeEngineering
Paul Friedman1975Stevenson CollegeEngineering
Mary Woodyard1975Stevenson CollegeEngineering
Timothy Carlson1974Stevenson CollegeEngineering
Olaf Ingwerson1973Crown CollegeEngineering
Bruce Seidel1973Stevenson CollegeEngineering
Christine Moe1973Crown CollegeEngineering
Lesley Payne1973Crown CollegeEngineering
Ruben CardonaMerrill CollegeEngineering